forum BIBLIOTEKARIUM
https://www.forum.bibliotekarium.pl/

Ponadwymiarowi
https://www.forum.bibliotekarium.pl/viewtopic.php?f=9&t=21
Strona 1 z 1

Autor:  Cardio [ 18 paź 2016, 16:02 ]
Tytuł:  Ponadwymiarowi

Naprawdę doskonała książka. Tylko niestety z jej nabyciem są kłopoty. Można ją znaleźć w księgarni "Nieznanego Świata", która na szczęście prowadzi sprzedaż wysyłkową!!!

Opis przeklejam z portalu RADIO PARANORMALIUM (http://www.paranormalium.pl/ )

Tematem książki są biografie 33 tajemniczych postaci; czasem mitycznych i legendarnych, a czasem bardzo dobrze udokumentowanych historycznie. Punktem wspólnym wszystkich biografii jest tajemnica ukryta w ich życiorysie. Każda z tych osób może być postrzegana dwojako: w kontekście metafizycznym lub jako popularne zjawisko kulturowe.
"Niektóre mityczne postaci, występujące w odrębnych kulturowo uniwersach, niemal się od siebie nie różnią. Majański bóg Kukulkan może być i inkaskim Wirakoczą i azteckim Qetzalcoatlem. Egipski Tot posiada cechy greckiego Hermesa, żydowskiego Mojżesza, a nawet perskiego proroka Zaratustry. Nimrod z kolei to i Marduk, i Lucyfer, i Zeus, i Imhotep..." (fragment wstępu)

Wśród nich znajdują się zarówno postaci na poły mitologiczne, jak choćby Hermes Trismegistos czy Melchizedek, ponadczasowi geniusze pokroju Leonarda da Vinci i Izaaka Newtona, twórcy współczesnych doktryn mistycznych, m.in. Helena Bławatska i Grigorij Gurdżijew oraz... Piotr Rzymianin, którego tożsamości nie poznaliśmy po dziś dzień (chociaż, może już go znamy, tylko o tym nie wiemy?).


Załączniki:
ponwy.jpg
ponwy.jpg [ 10.23 KiB | Przeglądany 48569 razy ]

Autor:  AdminMZ [ 19 paź 2016, 10:21 ]
Tytuł:  Re: Ponadwymiarowi

A tu autor podczas spotkania autorskiego w księgarni "Nieznanego Świata". Mówi między innymi o książce "Ponadwymiarowi".


Autor:  MadMax [ 20 paź 2016, 10:02 ]
Tytuł:  Re: Ponadwymiarowi

Posłuchałem z zaciekawieniem. Facet ma gadanego :) A w dodatku wie, co mówi :)

Autor:  KlastER [ 13 lut 2017, 14:07 ]
Tytuł:  Re: Ponadwymiarowi

Nie wiem... mam wrażenie, że ten facet ma ogromną wiedzę historyczną, ale nie wierzy w to o czym mówi. Jego świat jest racjonalny (w właściwie scientystyczny) i naukowy.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/